Úvodný channeling so Sarumanom

Milí čitatelia. Prinášam vám prvý zo série rozhovorov formou channelingu s čarodejníkom Sarumanom. Naše channelingy budú prebiehať na báze mojich otázok a jeho odpovedí. Prajem vám príjemný zážitok pri čítaní.

 

Zdravím ťa Saruman.

Vitaj u nás Nika a cíť sa tu ako doma.

Channelingy si nikdy predtým nerobil. Prečo si sa k nim odhodlal práve teraz a prečo si si vybral práve nás?

To je jednoduché. Dostali ste sa jednak ako civilizácia a jednak ako rasa do obdobia a bodu zlomu. Postupne sa transformujete do novej dimenzie a chápania bytia. To je dôvod, prečo som tu.

Naznačuješ, že nám chceš pomôcť? No vieš, pýtam sa takto zdravo skepticky preto, lebo pravdu povediac, ľudia o tebe nemajú práve tú najlepšiu mienku, i keď sú to len Tolkienove fantazijné príbehy, ale poznáš to. Bez vetra sa ani lístok nepohne.

Áno, viem o tom a rovnako viem aj o tom, že niet dymu bez ohňa. Vy ľudia to máte vo veľkej obľube hovoriť a v podstate máte pravdu. Viac ako zlým, som však kedysi býval mladým a hlúpym, keď som naivne uveril, že budem slúžiť dobrej veci. Potom sa to však zvrtlo kamsi, kde som nechcel. Ilúzia zmizla a zrazu to bolo celé zle. To nejdem tajiť. Keď som sa už poučil a vďaka múdrosti veľrady starších som sa spod moci všetkého zlého dokázal vymaniť, povedal som si, že budem naozaj hľadať dobro a slúžiť len dobrému. Preto som sa rozhodol pomáhať. Čiže ak ma chceš za niečo súdiť, tak nech je to naivita a mladícka nerozvážnosť. Rozhodne však nie zlý prvopočiatočný úmysel. Ak by som ho mal, nikdy by som nemohol robiť channelingy, keďže istotne sama dobre vieš, že astrálne bytosti so zlými úmyslami jednoducho nemôžu k ľuďom prehovoriť dobrovoľne, čiže napr. aj skrz channelingu, ale len nasilu, čiže formou posadnutia konkrétnej osoby.

Áno, s tým posadnutím máš úplnú pravdu, celkom som na to zabudla. Ale aj tak ma zaujalo, že si povedal „mladícka nerozvážnosť“. Aká? Prečo? Veď v astrále predsa neplynie čas tak, ako ho poznáme my na Zemi a pokiaľ viem, tak čarodejníci a čarodejnice nestarnú. Alebo sa mýlim?

Nie nemýliš sa v ničom, len si táto problematika vyžaduje náležité a trochu zložitejšie vysvetlenie. Čas a váš spôsob jeho ponímania je ľudský výmysel, s ktorým tu nikto nechce mať nič spoločné. Vytvorili ste si ho ako akýsi konštrukt chápania reality preto, aby ste boli schopní lepšie pochopiť podstatu určitých fenoménov odhliadnúc od toho, že toto chápanie je, pri všetkej úcte k ľuďom, veľmi primitívne. No a čo sa starnutia čarodejníkov a čarodejníc týka, je pravda, že práve vďaka neexistencii času nestarneme, ale vyzeráme stále starší s pribúdajúcimi skúsenosťamim, čo je veľký rozdiel.

To je vyčerpávajúca odpoveď. Stále si však nevysvetlil, prečo si si vybral práve nás?

Poviem to asi takto. Po prvé, západná civilizácia je už dosť dlho na odpis. V astrálnom svete je to jasné každému, kto aspoň trochu vie, o čo ide a čo sa deje. Po druhé, teraz nedávno celý svet dostal o čo zvláštnejšie, o to symbolickejšie znamenie práve skrz toho, prostredníctvom čoho by to ľudia najmenej očakávali. Najväčší vyhľadávač internetu na svete mal v utorok večer 22. novembra miestneho času výpadok a mapa tohto výpadku v tvare fazule ukázala, kde sa nachádza nové srdce sveta. To bolo neklamným znakom toho, že som sa zameral na ten správny región a vyhľadať si pomocou energetického profilu konkrétny projekt v zastúpení internetovej stránky už potom nebol žiaden extra veľký problém.

Zaujímavé, ale o to výstižnejšie vysvetlenie, ktoré som nečakala, ale potešilo ma. Teraz ale trochu z iného súdka. Ako vnímaš samého seba v pozícii novozvoleného predsedu veľkého čarodejníckeho konventu?

Úprimne povedané, táto funkcia so sebou prináša veľkú zodpovednosť, o ktorej si nie som celkom istý, či ju zvládnem korektne uniesť. Budem sa však o to snažiť so všetkých síl prinajmenšom tak dobre a so cťou, ako to robil môj predchodca. Ako prvý krok bude predovšetkým treba vyrovnať podlžnosti, ktoré nám tu zanechalo bývalé vedenie konventu. Na jednej strane by sa to z pohľadu ľudí mohlo zdať niečo veľmi podobné politike, no ja to tak rozhodne nevnímam. Som si totiž istý, že keď budem na konci mandátu ja so svojím tímom, tiež nástupcom zanecháme veľkú kopu nevyriešených vecí. To je dôvod, prečo sa na Gandalfa nehnevám, ale naopak. Prečo ho aj s jeho tímom chválim za všetko dobré, čo pre astrálny svet urobili a aj za to, čo nám tu po nich ostalo, lebo to beriem ako výzvu, ktorej sa budeme musieť postaviť zoči-voči.

Pomenoval si Gandalfa priamo menom. To sa v astrále nestáva veľmi často. Urobil si to náročky preto, aby ľudia vedeli, o koho sa jedná, alebo kvôli vaším vzťahom? Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že ste v minulosti boli veľkými rivalmi. Ako sa k sebe staviate momentálne?

Náš vzťah nikdy nebol, nie je a ani nebude priateľský, to nejdem tajiť. Pred istou dobou sme však obaja pochopili, že je dobré zabudnúť na staré spory a z tebou spomínanej fázy rivality sme prešli do stavu konštruktívno-pracovných vzťahov. To si myslím, že je stav, ktorý momentálne vzhľadom k našim skúsenostiam na poli mágie a čarodejníctva vyhovuje všetkému a všetkým v astrálnom svete.

Hm… Len je otázka, či váš vzťah rovnako vníma aj Gandalf?

Netuším. Na to musíš sa spýtať jeho. Každopádne, ja som s našimi, vzhľadom na spoločnú históriu, nadštandardnými vzťahmi veľmi spokojný a robím maximum pre to, aby takými aj naďalej zostali.

 Teraz trochu z iného súdka. Aké sú tvoje vedomosti o temných entitách prichádzajúcich z tmy?

Viem o nich pomerne veľa, keďže mám ako čierne body v kolónke „čarodejnícka história“ prácu aj pre zlú stranu. V samej podstate to nie nič, čoho by sme sa mali obávať.

No tak moment! Teraz ti vážne musím skočiť do reči. Podľa mňa totiž temné entity rozhodne sú oprávneným dôvodom na obavy. Alebo sa snáď mýlim?

Áno, mýliš sa a to teda poriadne. Napriek tomu, že sa jedná o astrálnych energetických upírov, predstav si, že dokonca ešte aj tí sú v kontrolovanej miere potrební na stabilné udržiavanie rovnováhy. Či už sa ti to páči, alebo nie, no aj astrálny svet funguje na istých základných princípoch, pričom jedným z nich je dualita. No proste, bez zla nie je dobro tak isto, ako bez čiernej nie je biela a pod.

Čo myslíš, prečo sa ľudia boja 5. dimenzie? Boja sa oprávnene, alebo nie?

Ľudia myslia tak, že sa boja všetkého nového, o čom doteraz nepočuli, čo nevideli, prípadne to nezažili. Z hľadiska vašej úrovne myslenia, chápania, vedomia a povedomia o svete a o živote je to celkom pochopiteľný spôsob prístupu k takýmto záležitostiam. Pokiaľ je to len nejaké mierne pokrivkávanie v myslení, tak sa to ešte dá akceptovať. Skutočný problém však nastáva vtedy, keď sa takáto forma uvažovania nad novými vecami zvrhne do autodeštrukčných konštruktov myslenia, vazalmi ktorých ste už dosť dlhú dobu aj vy, ľudia. Hoci piata dimenzia ponúka inú kvalitu, bojíte sa jej tak, akoby mal nastať koniec sveta na spôsob biblickej apokalypsy, čo vôbec nie je pravda. Stále viac zo strany ľudí počúvam, akí ste zlí, a že to, aby ste zvládli prechod do inej dimenzie pri súčasnom stave civilizácie proste nie je možné.

Spýtam sa teda na rovinu. Je to možné?

Odpoveď nie je celkom jednoznačná. Silne to závisí od toho, kto sa bude do novej dimenzie transformovať. Ak sa na to pozrieme z pohľadu politikov, byť to posluhovačov elít umelo držiacich pri živote systém, resp. z pohľadu samotných elít, tak žiaľ nie. Pre nich je cesta do 5. dimenzie zahataná a čo je veľmi dôležité, zahatali si ju ich prístupom k životu a ku svetu sami. Oni sú si totiž strojcami ich šťastí, nešťastí a osudov. Preto sa nemožno diviť, že ostanú zaseknutí v tejto starej dimenzii a nestihnú vlak s konečnou zastávkou v novej úrovni bytia. Vaším jazykom povedané.

To znamená, že všetky elity sveta ostanú tu?

Nie, nie celkom presne si to pochopila. Ide tu o to, že v starej dimenzii neostanú len všetky zlé elity sveta, ale aj všetci zlý ľudia sveta a to je ten obrovský rozdiel. Elementárny princíp existencie sa totižto zmení z kvantitatívneho na kvalitatívny a to je obrovský rozdiel, ktorý pochopíte až potom, keď dôjde k transformácii.

To mi ako odpoveď stačí. Ako vnímaš postavenie ľudstva v budúcnosti?

Ľudstvo v blízkej budúcnosti prejde premenou aj čo sa týka DNA práve vďaka existencii v tomto channelingu už toľko zmieňovanej novej dimenzii. Budete zohrávať kľúčovú úlohu pri istých vesmírnych záležitostiach, o ktorých by som však momentálne nerád hovoril, pretože je ešte príliš skoro a s najväčšou pravdepodobnosťou by ste toto posolstvo ešte nepochopili správne. Na základe doterajších skúseností som si istý, že by došlo k jeho chybnému pochopeniu a desinterpretácii. V piatej dimenzii, kde sa dostanete k rozšíreným možnostiam chápania širších kontextov a súvislostí však bude priestor na to, aby sme mohli hovoriť aj o týchto veciach.

Tvoj argument je pre mňa postačujúci. Vzhľadom na čas strávený v astrále je dnešný channeling na konci.

Súhlasím, témy sme pre tentoraz vyčerpali. Pozdravujem všetkých na Zem.

Ďakujem veľmi pekne. Maj sa. Ahoj.

 

Exkluzívne Nika a Saruman

 

1 komentář: „Úvodný channeling so Sarumanom

  • 14.7.2017 (14:02)
    Permalink

    Jak jako Saruman? Vylezl z knížky a mluvil s tebou?! Asi jsem vypil moc mátového čaje s medem ale nechápu to.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *