2. channeling s Gandalfom

Milí čitatelia. Prinášam vám ďalší zo série rozhovorov formou channelingu s čarodejníkom Gandalfom. Naše channelingy budú prebiehať na báze mojich otázok a jeho odpovedí. Prajem vám príjemný zážitok pri čítaní.

 

Zdravím ťa pri našom ďalšom channelingu, Gandalf.

Zdravím aj ja teba Nika a mám hneď skraja pripravenú úvodnú tému.

Takže tentoraz nebudem otázky klásť ja tebe, ale ty mne? Chápem to správne?

Nie, to nie, len je tu jedna vec, o ktorej by bolo dobré začať hovoriť skôr, než sa pustíme do debaty a mohlo by sa pomerne ľahko stať, že by sme na to zabudli, čo by som naozaj nechcel. Ide totiž o to, že sa nám v poslednom čase, bavíme sa o období niekoľkých mesiacov dozadu, veľmi rozšírili výlety neskúsených, totálnych amatérov do astrálu.

Nuž, pravdu povediac, neviem, prečo to hovoríš. Veď tento fenomén sa tu u vás predsa vyskytoval vždy a nikdy nebol problém ho nejako elegantne vyriešiť. Alebo sa mýlim?

Hoci máš pravdu, predsalen ako čestný predseda rady starších čarodejníkov považujem za svoju povinnosť zaoberať sa aj takýmito vecami, keďže sem k nám chodí stále viac a viac totálne neskúsených ľudí, ako vy ľudia tomu hovoríte, zelenáčov. Neustále majú v podstate tie isté otázky týkajúce sa 5. dimenzie. Ľudia chcú vedieť, ako prebehne prerod do nej, ako to tam bude vyzerať, kto sa tam všetko dostane a prečo. No a potom, keď sa dozvedia, čo chcú vedieť, tak im z toho v drvivej väčšine prípadov dobre, že nejdú popraskať hlavy.

Aha… tak to by aj celkom logicky vysvetľovalo, prečo je tu ten dlhočízny náučný chodník o pochopení 5. dimenzie tak, aby sa z toho nikto nezbláznil. Veľmi jasné, stručné a efektívne. Páči sa mi to.

Bodaj by sa to takto páčilo aj viacerým stálym obyvateľom astrálu, nielen tebe.

Ale čo? Náhodou, veď je to perfektná vec. Vari mi len nechceš naznačiť, že sa niečo takéto geniálne môže niekomu aj nepáčiť?

Veru tak, nepáči sa to mnohým astrálnym entitám. Podľa nich to bolo zbytočné plytvanie energiou, ktorá sa mohla využiť oveľa efektívnejšie. Ja som sa však už dlhšie nemohol pozerať na tie húfy ľudí, ktorí sem prichádzali za jediným účelom, za účelom hľadania informácií. A keď sa tu niečoho náhodou zľakli, zrazu sa z ničoho nič začali ako by topiť, hoci nikde nebola žiadna voda. Preto som sa ako predseda rady starších rozhodol, že tu v astrále osadíme tento náučný chodník a veru, že to vôbec neľutujem.

Syndróm náhleho topenia sa, tzv. „topenie zvnútra“ som videla na vlastné oči v súvislosti s umelo vyvolanými pocitmi strachu a úzkosti už veľmi veľakrát a keď niečo takéto existuje na fyzickej báze, tak to si už potom radšej ani nechcem predstaviť, aké to musí byť pre človeka strašné v astrále.

Presne tak. Toto je vec, ktorej sa chceme formou tohto náučného chodníka o 5. dimenzii do čo možno najväčšej miery vyhnúť a zatiaľ sa nám to celkom dobre darí.

Teraz ale trochu mimo témy, lebo sme sa akosi príliš zarozprávali a to tiež nie je dobre. Tvoj nástupca vo funkcii predsedu veľkého čarodejníckeho konventu Saruman, ťa v jeho prvom channelingu uviedol priamo po mene. V astrále je to dosť veľký nezvyk. Prečo si myslíš, že tak urobil?

Odpoveď na túto zdanlivo komplikovanú otázku je jednoduchšia, než si myslíš. V poslednom období sa naše vzťahy výrazne zlepšili. Z odvekých rivalov sa stali dve rozumné astrálne entity s emočným vedomím a povedomím v plnosti dokonalosti. Dosiahnutie tohto stavu nám bolo umožnené vďaka otvoreniu dovtedy zahataných kanálov kvalitnejšieho bytia. Tie nám obom dovolili komunikovať s našimi pôvodnými verziami v obraze pravedomia, kde sa nachádza plnosť dokonalosti poznania. Práve vďaka nej sme obaja dostali jedinečnú šancu nazrieť na zrkadlá našich pravých „ja“. To bol dôvod, prečo sme si konečne po takej dobe mohli uvedomiť, ako to všetko vlastne je a zahodiť staré spory za hlavu.

Moment, to ale znamená, že ani astrálne bytosti na čele s čarodejníkmi nemajú už automaticky pri zrode otvorený jasnozrivý kanál čistého vnímania totálneho pravedomia?

Áno, je to presne tak, ako hovoríš. Ten, kto má možnosť nazrieť na pravedomie, byť to zdroj čistého poznania a najbelšieho zo všetkých možných bielych svetiel, tieto entity sú požehnané. A to bez ohľadu na to, či sú to ľudia, mimozemšťania, alebo hocikto z astrálu. Je to úplne jedno. Taký blahý stav k niekomu nepríde len tak, sám od seba. Na to, aby sa do neho niekto dostal, musí ako entita vynaložiť veľké množstvo energie a vy ľudia to navyše máte celé sťažené ešte aj časom, ktorý nás tu v astrále ako pojem našťastie netrápi.

No dobre. Stále si však neodpovedal na otázku, čo ste potrebovali k dosiahnutiu otvorenia kanálov kvalitnejšieho bytia a toho, aby ste sa už konečne začali akceptovať a správať sa vzájomne k sebe ako dve rozumné entity?

Ver-never, ale celé to bolo dielo jednej obrovskej náhody, kedy sme experimentovali s limbom ako s jednou z možností prechodu medzi dimenziami. Vtedy udrela taká strašná rana, že keby mal astrál nejaký priestor, tak by ním celým zatriaslo a dôsledkom toho bolo otvorenie spomínaných kanálov pre veľké množstvo obyvateľov astrálneho sveta, nielen pre mňa so Sarumanom. Zrazu sme uvideli to, aký sme maličkí a bezvýznamní, lebo takí je z pohľadu pravedomia každý, či už človek, hocijaký mimozemšťan, alebo astrálec. No a my dvaja sme ako bonus k tomu dostali ešte aj vnuknutie, že sa máme začať rešpektovať, inak nám budú odňaté všetky možnosti nielen čarovania, ale aj rozhodovania v rámci astrálneho sveta, pretože spoločne sme silnejší a užitočnejší než osamote.

Aha, ale vieš o tom, že toto, čo si povedal je dosť sebecký prístup? Teda minimálne z pohľadu ľudskej logiky určite áno. Kto sa bije o rozhodovacie kreslo, toho úmysly vždy smrdia.

Tak teraz si ma fakt pobavila… (smiech) Vôbec to nie je tak, ako si si to interpretovala. Tu sa jasne ukázalo, že si to zase ty, čiže človek mysliaci tou vašou čudnou, pre mňa nikdy nepochopiteľnou logikou. Nám obom totižto nešlo o žiadnu možnosť ďalšieho rozhodovania, ani o nič podobné. To, čo by nám robilo najväčší problém je blaho astrálu, o ktoré nám ide obom a tak isto aj o nemožnosť ďalšieho čarovania, čo je pre zmenu zase osobný záujem každého z nás, ale osobitne. Čiže si, prosím ťa, nedesinterpretuj veci tak, ako nie sú len preto, lebo si človek a chápeš ich inak, než je treba.

Ďakujem za obšírne a náležité vysvetlenie. Teraz zase niečo iné. Čo si myslíš o rôznych seriáloch, filmoch a videohrách, kde sú kúsok po kúsku ukazované časti pravdy? Je podľa teba takáto aktivita ľudí správna, alebo skôr kontraproduktívna?

Myslím si, že sa jedná o vynikajúcu možnosť, ako pekne pomaličky ukazovať masám ľudí časti pravdy, ktoré sa nakoniec spoja v jednu úžasne veľkú mozaiku v plnosti dokonalosti. Veď si zoberme len napr. takého Pána prsteňov, Supernatural, alebo Twillight (Upírske denníky), prípadne hra Witcher (Čarodejník). Je obrovská sila a ja sa klaniam pred tým, koľko informácií sa tam nachádza. Podľa mňa je skvelý nápad to, že prichádzajú takéto druhy nevedomých channelingov do vedomí rôznych ľudí, ktorí z sú z nich potom schopní vytvoriť aj takého zaujímavé diela. Koniec-koncov, ich popularita medzi ľuďmi predsa len o niečom svedčí.

Áno, to je pravda, ale faktom je aj to, že v ani jednom zo zmieňovaných diel nie je celok, ale len určitá časť pravdy. Môžeš prezradiť, prečo?

Je to veľmi jednoduché. Lebo fantasy je presne to isté, čo sci-fi. My ľuďom nepredkladáme fakty, ale ich nútime k tomu, aby stále premýšľali a hľadali nové a nové súvislosti. Robíme to preto, lebo je to najjednoduchší a zároveň najefektívnejší spôsob, ako zachovať v ľuďoch schopnosť kritického myslenia.

Čo tým chceš naznačiť?

Nenaznačujem, ale konštatujem, že je vždy len otázkou času, kedy ľudia bez schopnosti kritického myslenia zapadnú do šedého priemeru a začnú trpieť tomu, čomu vy ľudia s obľubou hovoríte stádový efekt. Skrátka a dobre, ľudia, ktorých nedonúti fantasy, alebo sci-fi zamýšľať sa hlbšie nad istými vecami, takí sa majú len veľmi malú šancu plnohodnotne dostať do 5. dimenzie, to je proste holý fakt.

Nuž, tak to nie sú teda veľmi ružové vyhliadky. Myslela som si, že do 5. dimenzie sa nedostanú len zlí ľudia. Tak teraz som ostala dosť sklamaná. Celý ten systém je nespravodlivý a zlý.

Nie, systém vôbec nie je nespravodlivý a zlý, ale ide skôr o moju nepresnú formuláciu. Jedná sa totiž o to, že ak niekto, kto sa dostane ku kľúčovým informáciám, ale buď ich odmietne, alebo prehliadne, lebo ich nebude považovať za dôležité, tak takýto ľudia budú mať v 5. dimenzii spočiatku určité obmedzenia. Po istom čase sa to všetko upraví, ale ten proces nebude krátky a veru, že ani jednoduchý. Toto je to, čo som chcel povedať. Preto by mali ľudia čítať isté knihy, pozerať isté seriály a filmy a hrať isté videohry a zamýšľať sa nad tým, čo vnímali, aby lepšie pochopili, čo ich čaká. Vyhnú sa tak mnohým prípadným budúcim ťažkostiam v 5. dimenzii, o ktorých som si celkom istý, že o ne nikto nestojí.

Áno, to máš pravdu. Vzhľadom na dobu strávenú v astrále je dnešný channeling na konci.

Som rád, že sme spolu mohli hovoriť a už teraz sa teším na naše ďalšie stretnutie.

Aj ja som rada, že som sa s tebou mohla rozprávať a ďakujem ti za energiu, ktorú si mi venoval. Maj sa pekne. Ahoj.

 

Exkluzívne Nika a Gandalf

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *