2. rozhovor s I. I. Sarnovom

Milí čitatelia. Predkladám vám ďalší zo série exkluzívnych rozhovorov s Igorom Ivanovičom Sarnovom, vlastným menom Sargnadzem, poradcom Valerija Viktoroviča Pjakina v strategických a bezpečnostných otázkach, odpovede na ktoré dostáva formou astálnej projekcie. Za zmienku stojí fakt, že študoval medzi iným aj v bývalom Československu. Prajem vám príjemné čítanie.

 

Vitaj, Igor Ivanovič.

Ďakujem a som rád, že sme opäť v kontakte.

Začnem hneď skraja otázkou na horúcu tému, ktorou je vojna v Sýrii. Ako sa k tejto problematike stavia astrálny svet, z ktorého získavaš projekcie? Aké sú postoje Kremľa? Nemyslím tým oficiálnu líniu politiky, ale niečo takpovediac z kuchyne, čo sa nemáme možnosť bežne dozvedieť.

Toto je výborná téma vzhľadom k tomu, že v tejto arabskej krajine sa nachádzalo, ale stále ešte aj nachádza veľmi veľa super vojakov, ktorí boli nútení ujsť do Európy.

Super vojaci a nútení ujsť? Tieto dve veci mi dajako nejdú dokopy. Vieš mi to nejako vysvetliť?

V prvom rade si treba uvedomiť, že je veľmi náročné prísť a začať rozprávať o všetkých super vojakoch, ako o jednoliatom celku. Je ich nepreberné množstvo druhov rozdelených podľa módu, v ktorom fungujú.

No dobre, a v akom móde teda sú tí, ktorí húfne putujú cez Turecko a Grécko ďalej do Európy?

Sú v obrannom móde. Z dobre informovaných zdrojov totiž vieme, že v Európe je vysoká miera rizika mimozemského útoku v podobe mimozemšťanov – meňavcov (shapeshifterov), ktorým nerobí žiadny problém nadobudnúť podobu ľudí a vyvolávať spory na princípe partizánskej vojny (guerrilla).

Chápem. Ale prečo práve Európa? Veď tá si už zažila vojen dosť. Nemá žiaden zmysel. Alebo snáď áno?

Nuž, všetko je to hlavne o tom, že napr. v takých USA sa chystá iný druh vojenskej operácie, ktorá by mala prebehnúť formou dlhej občianskej partizánskej vojny, no s vyčkávacou taktikou, nie s akčnou tak, ako v Európe.

„Mala by prebehnúť“… tým máš na mysli čo? Že neprebehne? Že si nieste celkom istí? Pravdu povediac, trochu sa v tom teraz strácam.

Ide tu o to, že máme možnosť uzavrieť jedinečné spojenectvá s istými kľúčovými rasami, ale s najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť za obeť padnúť mier na jednom či dvoch kontinentoch. Jedná sa totižto o mimozemšťanov, ktorí nemajú extra veľký problém s tým, aby na Zemi bola vojna, pokým im to umožní skúmať psychologické aspekty ľudského správania sa v krízových situáciách. S pozície Ruska sme urobili, robíme a aj budeme robiť všetko pre to, aby k týmto vojnám nemuselo dochádzať masovo. Fakt je však ten, že už máme v rámci tzv. arabskej jari dve veľmi nepokojné oblasti sveta. Sever Afriky a Blízky východ. Teraz nám už ide len o to, aby sa plameň tejto vojny nerozširoval ďalej, čo by sme naozaj nechceli.

To celkom chápem. Viem, že Rusko malo v rámci ACIO vždy špecifické postavenie. Koniec-koncov, boli ste to práve vy za čias Sovietskeho Zväzu, ktorí ste vydali knihu o mimozemských rasách. Tá je dostupná aj na internete a mnoho ľudí z nej čerpá až dodnes. Ste lídrami v rozpoznávaní rás. Prečo myslíš, že je tomu tak?

Rusi boli ako národ vždy niekým utláčaní. Najprv sme mali stáročia problémy s monarchiou v podobe cárizmu, potom s komunizmom, ktorý vlastne ani nebol, ale mali sme len socializmus a nakoniec márne už štvrťstoročie chceme mať slobodu. Príde mi to komické. Prečo? Lebo ruský ľud potrebuje pevnú ruku vodcu, ktorý vie, čo je pre jeho národ a krajinu dobré. Keď tento vodca povie, že je dobré nechať priestor kreativite a otvoriť sa novým veciam, tak to budú robiť s bozkanou rukou všetci ľudia, ktorí do toho majú aspoň trochu čo povedať. Taká je pravda. Preto sme v tejto oblasti takí výnimoční. Lepší, ako hocikto hocikde inde na svete. Ak Rusa niekto dokáže presvedčiť, že to, čo robí, robí pre Matku Rus, tak dá aj to posledné za to, aby to urobil najlepšie, ako len vie.

Toto je o Rusoch známe. Takže aj preto drvivá väčšina Rusov nedá na Putina dopustiť. A čo vy, Gruzínci, akí ste ako ľudia?

S nami je to o máčny mak ťažšie, keďže sme horali, deti Kaukazu, ako nás zvyknú Rusi volávať. Ale zase je pravda, že príkoria, ktorými sme si aj kvôli nehostinným podmienkam prírody museli prejsť, tak tieto sme vždy zvládali veľmi dobre a stále viac a viac nás ako ľud zomkýnali. Navyše, istotne vieš, že na Kaukaze sa vnútri, priamo v horách nachádza veľké množstvo mimozemských komplexov strategického významu. Ich pôvod a účel boli aj pre nás ešte donedávna jednou veľkou neznámou.

Áno, počul som o tom a predpokladám, že mi to nespomínaš len tak náhodou. Alebo sa mýlim?

Nie nemýliš sa. Neskromne môžem povedať, že pôvod a účel oných zmieňovaných komplexov sa podarilo dešifrovať aj s mojou pomocou na základe všeobecných znalostí miestnych pomerov vrátane legiend a povestí.

No, len aby tie legendy boli legendami a povesti boli povesťami, keď to takto hovoríš.

A presne na toto som narážal. Ľudia totiž už odjakživa v sebe živili rôzne príbehy podávané z generácie na generáciu. Tieto príbehy však často boli spájané aj s celkom reálnymi fenoménmi, nielen s niečím vymysleným. Takto sa mi podarilo rozšifrovať podstatu už spomínaných komplexov.

Teraz mimo témy, ale už o tom dnes bola reč. Spomenul si totiž, že problematickou časťou sveta sa má stať aj USA, kde sa má strhnúť partizánska občianska vojna. Čo bolo oficiálnym dôvodom arabskej jari, to je každému jasné. Čo však bude dôvodom spomínanej vojny v USA?

Je to veľmi jednoduché. Pôjde o nespokojnosť s vládou novozvoleného prezidenta, proti ktorému sa konajú masové demonštrácie ešte pred nástupom do funkcie. USA nikdy predtým nič podobné nezažili a stoja pred najväčšou výzvou v ich dejinách. Ak totiž ustoja mier tam, ustojí sa mier aj v Európe. Napätie síce bude, ale vojna nie. To garantujem.

Prečo si si tým taký istý? Veď si ešte pred chvíľou tvrdil, že bude treba buď jeden, alebo dva kontinenty a zrazu to už spolu súvisí? Ak áno, tak ako?

V prvom rade sa na veci treba pozerať zo širších kontextov, nie len z úzkych uhlov pohľadu. To nikdy nerobí dobrotu. Pre tie mimozemské druhy, pre ktoré by bolo lukratívne vyvolanie tzv. veľkej vojny na Zemi (vojna na dvoch a viacerých celých kontinentoch, nielen lokálne konflikty), pre nich je najpodstatnejšie, aby vojny mali rozdielny dôvod vzniku a aspekty priebehu. Na prípadnú vojnu vyvolanú utečeneckou krízou v Európe sa bude dať pozerať celkom inak, ako na prípadnú občiansku vojnu v USA vyvolanú nespokojnosťou s vládou. Ak by vznikla len jedna z týchto vojen, tak jeden konflikt bez druhého proste nebude s čím porovnávať. Preto je v našom záujme, aby nedošlo ani k jednému z nich.

To je veľmi obšírne a náležité vysvetlenie pozadia vašej aktuálnej agendy. Prezraď, ako sa vám ju darí napĺňať?

Nuž, povedal by som to asi tak, že darí, i nedarí. Máme tu obrovský strach Európanov z utečencov, ktorý je však, treba povedať, že absolútne oprávnený a obrovské protesty proti novozvolenému americkému prezidentovi zo strany viacerých skupín na strane jednej. No zatiaľ žiadnu veľkú vojnu na strane druhej, čo nás môže hriať pri srdci, ako aspoň čiastočný úspech. Čiže ako hovorím, ten efekt je taký nemastný-neslaný, no proste na pol plynu. No v momentálne situácii, pri takom počte záškodníckych akcií sme radi aj za to, čo sme dosiahli.

To celkom chápem. Stále mi však vŕta hlavou, prečo sme nútení uzatvárať nejaké spojenectvá s istými rasami? V čom sú výnimoční? Čím by nám mohli ako civilizácii, prípadne ako rase pomôcť?

Nuž ide tu o to, že majú špecifické biotechnológie, na základe ktorých vieme zregenerovať Zem do stavu, v akom bola predtým, než sme ju mi, ľudia ako rasa totálne zhumpľovali. A to je len jeden z aspektov. Ďalším dôvodom sú aj lieky na najrozšírenejšie civilizačné choroby, akými sú napr. cukrovka, rakovina, AIDS a pod. Hoci my v rámci Ruska sme boli proti takejto spolupráci, kedy sme na stôl na podpis dostali zmluvu, ktorá bola de facto čistým papierom bez známych podmienok. Iné krajiny sa do toho predsa rozhodli ísť a jednoduchou väčšinou nás, odporcov tejto dohody prehlasovali. Vtedy sme nemohli nič robiť, no a keď teraz vidia, akej veľkej chyby sa dopustili, tak nás volajú na pomoc, aby sme riešili nimi spôsobenú situáciu.

Prečo by ma vôbec neprekvapilo, keby som povedal, že sa jedná o krajiny G7 (USA, Kanada, Veľká Británia, Nemecko, Francúzsko, Taliansko a Japonsko)?

Máš úplnú pravdu. Sú to presne tieto krajiny, ktoré si vymenoval. Oni boli iniciátormi tejto dohody, z ktorej spomedzi pozemšťanov niet víťazov, ale iba porazených. Západný svet zase raz naletel a vyfarbil sa v ich vlastnej naivite tak, ako si ti o nich kopa ľudí z bývalého východného bloku správne myslí.

Prečo sú podľa teba ľudia zo západu takí naivní a hneď naletia na každý blud, ktorý sa im dostane pod ruky?

Je to preto, lebo sa chcú mať dobre, ale nie pekne pomaly a postupne, tvrdou prácou, ale okamžite. To je koniec-koncov aj dôvod, prečo sa dostali do područia svetových elít, a prečo sa z neho doteraz nedokázali vymaniť.

To je istotne zaujímavá téma, ale necháme si ju niekedy nabudúce, keďže je dnešný rozhovor na konci.

Ďakujem ti veľmi pekne za priestor a už teraz sa teším na naše ďalšie stretnutie.

Aj ja ti ďakujem za tvoj čas.

 

Exkluzívne Peter a Igor

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *