2. channeling so Sarumanom

Milí čitatelia. Prinášam vám ďalší zo série rozhovorov formou channelingu s čarodejníkom Sarumanom. Naše channelingy budú prebiehať na báze mojich otázok a jeho odpovedí. Prajem vám príjemný zážitok pri čítaní.

 

Vitaj, Saruman.

Zdravím ťa Nika.

Hneď na úvod sa dotknem horúcej témy, na ktorú sa ma v poslednom čase pýta množstvo ľudí. Čo mi vieš povedať o magických guliach, o ktorých si všetci myslia, že sú krištáľové a musí sa s nimi dať buď čarovať, alebo vidieť cez ne budúcnosť. Je to pravda?

Vynikajúca otázka. To, na čo všetko sa gule môžu používať, totižto silne závisí jednak od toho, za akých okolností vznikli tu v astrálnom svete a samozrejme, že aj od toho, kto, kedy, kde, prečo a na čo ich materializoval.

Takže to chápem správne, že je to zase všetko vzájomne prepojené a súvisí to s konšteláciami energií, ktoré sa nachádzali v okolí vzniku objektu v dobe jeho vzniku?

Presne tak. A neplatí to len pre gule, ale aj pre čokoľvek iné, čo vzniklo v astrále a následne sa materializovalo do vášho sveta. No ale aby späť ku guliam, aby sme neodbiehali od témy. Sú napr. aj také, ktoré ak človek vie, ako ich má použiť, tak nie je žiaden problém, aby slúžili ako nevyčerpateľný zdroj energie. Niektoré s istými limitmi, iné bez akýchkoľvek obmedzení.

Tak teraz celkom nechápem, či naozaj v astrále chcete svetu tak dobre, ako všetci tvrdíte, alebo nie? Veď voľnú energiu by s veľkou radosťou predsa uvítal celý svet.

Áno, uvítal, ale treba sa na celý problém pozerať aj z toho hľadiska, že nikto z ľudí nevie, aká by by bola reakcia záškodníckych jedincov na tento fakt. Nemožno zabúdať na fakt, že ešte nikdy doteraz v histórii sa ľudia nepoučili a stále len zneužívali to, čo im bolo dávané. Bez ohľadu na to, či to boli vízie, alebo technológie mimozemského, alebo astrálneho pôvodu. To je pravý dôvod, prečo toľko váhame s posunom takýchto možností ľuďom. Keby to nebolo tak, ako som opísal, tak by sme to neriešili a dávno by sme poslali spomínané druhy gulí na Zem, aby ich ľudia mohli hojne využívať v ich prospech.

Ja však mám informácie, ktoré hovoria niečo celkom iné. Vraj existujú takéto gule ako neobmedzené energetické zdroje energie na Zemi už dávno a zneužívajú ich isté korporácie na ich vlastné záujmy, ktoré teda rozhodne nie sú ničím dobrým. Ako vieš vyhodnotiť tieto skutočnosti?

Poviem k tomu len toľko, že hoci o tomto viem, viem aj to, že od nás, z astrálneho sveta ich nemajú, pretože tu sa zameriavame len na pozitívne energie a ich následné vplyvy, ktoré potom môžeme hodnotiť. Väčšinou dopadne toto hodnotenie pozitívne, maximálne neutrálne. Negatívnu odozvu odozvu mávame len veľmi ojedinele.

Povedal si, že ste o týchto veciach vedeli. Prečo ste teda nič neurobili proti tomu, aby sa to stalo?

Je to prosté. Nie sme oprávnení zasahovať do chodu ľudstva, ktoré má slobodnú vôľu a závisí len od neho, od koho príjme rady a technológie. Celý tento systém treba brať rovnako, ako školu života jednotlivých ľudí, ktorí si nechajú poradiť buď od dobrých, alebo od zlých ľudí, no a to, kto v skutočnosti je dobrým a kto zlým, tak to ukážu až konkrétne situácie v premenách doby.

Tak teraz už tomu rozumiem. Nechápem však, prečo namiesto pojmu „čas“ tu v astrále stále všetci používate pojem „doba“. Je v tom nejaký zásadný rozdiel, alebo nie?

Áno, je v tom obrovský rozdiel týkajúci sa možností a schopností chápania času ako fenoménu. Ide totiž o to, že vy ľudia ešte stále vnímate čas lineárne, čo nie je celkom správny spôsob jeho uchopenia, ale pojednanie o tom by bolo na celý jeden osobitný channeling. Keď už sme pri správnom porozumení času. Existujú aj gule, ktoré sú schopné poskytnúť majiteľom poznanie v plnosti jeho dokonalosti.

Naznačuješ, že by tieto gule mali byť niečím takým, ako je spojenie s univerzálnymi pamäťovými blokmi ľudstva? To by ale museli už mať spojenie s 5. dimenziou, alebo nie?

Je to presne tak, ako hovoríš. Nielen, že by museli mať, ale veru, že aj majú. Preto ich tu v astrálnom svete aj voláme magické gule. Prepojenie dvoch  a viacerých na sebe nezávisle fungujúcich dimenzií pomocou jedného predmetu takých malých rozmerov, to sa naozaj vidí len veľmi zriedkavo.

Musia však magické gule nutne pochádzať len od čarodejníkov, alebo nie?

Ohó, tak to pozor! Vôbec nemusia. Magické gule nie sú určené tým, kto ich vytvoril, ale na aký účel a aká bola pri ich tvorbe tu v astrále konštelácia energií. Toto sú dva hlavné, z vyššie zmieňovaných faktorov, ktoré rozhodujú o účeloch a limitoch jednotlivých gulí.

No dobre, ale ako potom čerpať z týchto gulí poznanie? Pýtam sa to preto, lebo mnoho ľudí vie, že takéto predmety majú, ale nedokážu s nimi v lepšom prípade efektívne, v horšom prípade vôbec.

Jedná sa o veľmi jednoduchý princíp rovnováhy, kedy je s takýmito predmetmi dovolené narábať len ľuďom s dobrými úmyslami.

Rozhodne nesúhlasím. Je aj veľmi veľa zlých ľudí, ktorí používajú gule poznania, ak ich tam možno nazvať. Alebo máš vari aj na toto nejaké logické vysvetlenie?

Samozrejme, že áno. Ide o to, že títo ľudia sa dostali k týmto predmetom prostredníctvom temných síl, alebo astrálnych bytostí. Je to veľmi jednoduché. Rovnaké energie sa vzájomne priťahujú. To je predsa odveký zákon zachovania energetickej rovnováhy. Myslím, že na tom nie je nič zložité, ani nepochopiteľné.

Fajn, teraz trochu od témy, ale pre nás pozemšťanov tiež veľmi aktuálna záležitosť. Ako hodnotíte v astrále súčasný vývoj u nás vo svete? Nezdá sa vám, že to tu u nás ide tak trochu od desiatich k piatim?

Rozhodne by som to takto nevidel. Ja som v tomto smere veľký optimista, keďže je vidieť, aké obrovské množstvo ľudí za posledných pár rokov od základu zmenilo myslenie, názory a postoje na život a na svet. Som toho názoru, že ste na najlepšej ceste úspešne sa nielen ako civilizácia, ale aj ako rasa uplatniť v rámci prerodu do 5. dimenzie. Naozaj tu v tejto oblasti vidím mimoriadne svetlé vyhliadky.

No dobre, ale neodpovedal si otázku. Aký súvis má súčasná, dlhodobo pretvrvávajúca bezútešná situácia s nami a našou existenciou v 5. dimenzii?

Ono vec sa má tak, že čím ťažšími skúškami si ako rasa musíte teraz prejsť pri transformácií, potom sa vám o to ľahšie bude žiť v novej podstate existencie. Taká je realita. Čiže netreba nijako zúfať nad tým, čo je, ale tešiť sa z toho, čo bude, lebo vaša vízia je veľmi pozitívna.

Vďaka za odpoveď. Je pravda, že v 5. dimenzií už nebudeme zažívať žiadne utrpenia, teda minimálne nie mentálneho a fyzického charakteru?

Takýto luxus si budú môcť v rámci novej podstaty bytia dovoliť len tí ľudia, ktorí do nej budú vstupovať s čistým štítom. Vy tomu hovoríte, že ľudia to budú ľudia s dokonalou karmou. Do prerodu budú zaradení totiž aj ľudia, ktorý nemajú celkom čistú karmu, ale dostanú možnosť sa očistiť a preto budú musieť spočiatku vytrpieť rôzne druhy obmedzení.

Keď si použil pojem očistiť sa, tak mi napadlo, že to bude čosi ako biblický pojem očistca?

V samej podstate máš pravdu. Ľudia s nie celkom čistou karmou, no s nie zašpinenou na toľko, aby sa do novej dimenzie dostali, tí prejdu akousi formou očistca, ktorý bude vytvorený na mieru pre každého z nich. Vďaka tomu budú mať jedinečnú šancu pochopiť, čo všetko nielen v minulom, ale aj v ďalších minulých životoch urobili zle a ako sa tomu pri ďalšom počínaní treba vyhýbať.

Ja som si vždy myslela, že ľudia v 5. dimenzii už budú dokonalý a nebudú môcť robiť zle. Ak som to pochopila správne, nie je to tak. Ako tomu mám teda porozumieť?

Rozumieš tomu veľmi správne. Aj ľudia v novej dimenzii budú stále mať slobodnú vôľu a budú si môcť robiť, čo sa im zachce. Z kresťanského hľadiska vzaté, však za trest nepôjdu do pekla, ale do už predtým definovanej novodobej formy očistca, ktorý pre nich bude istým variantom pekla. Čím viac a dlhšie budú robiť zle, tým horšie a dlhšie tresty v očistci budú mať.

Tak teraz mi je to už jasné. Ešte mi napadlo, v čom konkrétne vidíš najväčšiu výzvu astrálu na najbližšie nadchádzajúce obdobie?

Je to jednoznačne pomoc ľuďom v prerode do 5. dimenzie, o ktorú sa všetci tak úporne snažíme na jednej strane, no nezasahovanie do chodu ľudskej existencie na strane druhej. To je naozaj veľká vec, s ktorou máme problém popasovať sa, keďže iste vieš, ako prvotvorcovia nadstavili pravidlá a ako ich dodržiavanie nekompromisne kontrolujú.

Áno, s tým som sa mala viacero možností stretnúť na vlastnej koži a pravdu povediac, môžem byť len rada, že som nebola tá, ktorá ich porušila, a ktorej sa týkali tresty spojené s ich porušením. Mimochodom, ako vnímate prvotvorcov v astrále?

Nemôžem hovoriť za celý astrálny svet, lebo nikomu do vedomia nevidím, ale sám za seba môžem povedať len toľko, že ich nevnímam pozitívne, ale ani negatívne. Sú to proste bytosti, ktoré to tu všetko vytvorili. To je všetko, čo k tomu môžem povedať.

Fajn. Vzhľadom na čas strávený v astrále je dnešný channeling na konci.

Tešilo ma a už teraz som plný očakávania na naše ďalšie stretnutie.

Som rada, že sme boli v kontakte. Ďakujem ti za energiu, ktorú si mi venoval. Maj sa pekne. Ahoj.

 

Exkluzívne Nika a Saruman

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *