3. channeling so Sarumanom

Milí čitatelia. Prinášam vám ďalší zo série rozhovorov formou channelingu s čarodejníkom Sarumanom. Naše channelingy budú prebiehať na báze mojich otázok a jeho odpovedí. Prajem vám príjemný zážitok pri čítaní.

 

Zdravím ťa, Saruman.

Vitaj opäť u nás, Nika.

Dopočula som sa, že chystáte v astrále reorganizáciu, ale akosi mi uniká podstata. Môžeš mi ju teda nejako vysvetliť?

V prvom rade je dobré, že si sa na to vôbec opýtala. V poslednom čase sa v astrálnom svete deje dosť veľa podstatných zmien, o ktorých by mali jeho návštevníci z radov ľudí vedieť. Ide hlavne o to, že sme sa rozhodli pre rázny krok. Chaosu a zmätkom medzi entitami pobývajúcimi v astránlom svete raz a navždy odzvonilo. Po novom tu máme zavedené prísne pravidlá veľmi jasne stanovujúce, kto je pôvodným obyvateľom, kto sem len prišiel na návštevu, ako dlho sa tu zdrží a pod. Vieme určiť aj hierarchické postavenie trvalých astrálnych bytostí, rovnako ako aj účel návštevy konkrétneho jednotlivca v prípade, že sem kvôli niečomu prišiel. Je to môj nápad, ktorého zavedenie do praxe síce nejakú-tu dobu trvalo, lebo sme sa nevyhli istým technickým komplikáciám, ale dnes sa už všetci zhodneme, že to bolo najrozumnejšie možné riešenie.

Prepáč, že sa tak hlúpo pýtam, ale som len človek a preto ma zaujíma, ako ste niečo takéto dosiahli v nehmotnom ponímaní chápania existencie? Príde mi to ako dosť odvážna idea.

V samej podstate to nie je nič komplikované. Na to určení zamestnanci astrálneho evidenčného úradu jednoducho každej jednej entite priradili o jednu dátovú množinu so zopár dátami navyše a je to. Nič, čo by bolo treba považovať za niečo extra zložité. Inšpirovali sme sa čipovaním medzi vami, medzi ľuďmi, kde sme mali možnosť zistiť, že to celkom efektívne funguje.

Čipovanie nie je práve tým najlepším, čo by ste si od nás k vám do astrálu mali zobrať. Toto považujem za obrovský krok späť. Späť ku kontrole všetkých entít zdržiavajúcich sa v astrále, ktoré takýmto spôsobom stratia veľkú časť ich práv a slobôd, ktoré im boli prirodzene dané odjakživa.

Svojim spôsobom máš pravdu, no všetko silne záleží nielen od faktu samotného, ale aj od uhla pohľadu na celú vec. To, že tento podľa mňa geniálny systém vaše ľudské, resp. aby som bol presný, pozemské elity aplikovali do praxe nie za účelom poriadku, ale ovládania más ľudí, to už ide mimo nás. U nás v astrále to máme kvôli niečomu celkom inému. Náš systém je dobrý, funkčný, stojaci na pevných pilieroch dobra, svetla a konštruktivity. Ale ak si chceme niečo takéto udržať, tak musíme urobiť aj isté preventívne opatrenia. Nimi môžeme dosiahnuť vyváženú mieru poriadku a chaosu. Inak sa celý systém behom niekoľkých chvíľ zrúti. To by sa prejavilo aj u vás a nič podobné predpokladám, že nechcete.

Nie, nechceme, to je pravda. Ďakujem za obšírne vysvetlenie. Spomenul si, že váš systém stojí na pilieroch. Medzi nimi si spomenul aj svetlo. Môžeš to nejako objasniť?

Samozrejme, veľmi rád. Tí ľudia, ktorí pravidelne meditujú istotne vedia, že sa po vstupe do astrálu môžu pri správnom stupni osvietenia a stavu mysle a vedomia z astrálneho sveta pomerne jednoducho napojiť na pravedomie, čo je jediný skutočný zdroj pravého poznania v plnosti dokonalosti. Potvdrením tohoto faktu je aj to, že toto svetlo je číre, čisté a najbelšie zo všetkých bielych svetiel. Preto považujem svetelný pilier za kľúčový bod celého astrálneho ponímania existencie.

Keď už sme pri pravedomí. Nemôže sa stať, že napojenie na neho spôsobí ľuďom informačný šok, na ktorý neboli pripravený a odradí ich to tak, že sa už nikdy nebudú chcieť na pravedomie napojiť?

Áno, je to pomerne vysoko pravdepodobné. Tieto veci sú pre bežných, netrénovaných ľudí vždy veľmi citlivé a nikdy sa nedá poskytnúť záruka pred tebou šokom. Nielen však informačným, ale aj šokom z chápania existencie ako takej. Odrazu sa človeku otvoria nové obzory, o ktorých dovtedy nemal ani len potuchy a sám som bol svedkom mnohých takýchto šokov, kedy si ľudia len mysleli, že sú pripravení, ale neboli a vtedy sa diali doslova a do písmena šialené veci.

Aké konkrétne veci máš na mysli?

Trebárs aj také, že ich stiahol so sebou vír informácií a poznania.

Ako stiahol? Kam? Kde skončili?

Ono ide o to, že na tieto otázky nemáme presné odpovede ani my tu v astrálnom svete. Ako to s nimi naozaj bolo, to sa môžeme len domnievať. Každopádne vieme, že pravedomie je dvojitý vír. Jenou, vonkajšou stranou informácie vytekajú, no a druhou, vnútornou stranou zasa vtekajú, keby som tom mal povedať takto jednoducho vašou ľudskou rečou. Hovorím takto všeobecne preto, lebo nikto s istotou presne nevie, čo je na druhej strane toho javu, ktorému všetci hovoríme pravedomie.

No, tak myslím si, že prvotvorcovia to predsalen hádam vedia. Či nie?

To je dobrá otázka, ale keďže nie som prvotvorca, tak na ňu nemám jednoznačnú odpoveď. Podľa mojích informácií však prvotvorcovia majú najbližšie k tomu, aby pochopili prvopodstatu zdroja informácií v pravedomí.

Hmm… je zaujímavé, že si použil pojem „prvopodstata“, keďže tak sa volá aj sesterský projekt nášho spoluautora Jirku. Istotne to nebola náhoda, všakže?

Nie, nebola to žiadna náhoda. On totižto ten pojem dostal vnuknutím priamo od prvotvorcov, keďže sa pri lúštení symboliky vždy napája na pravedomie, ako na jediný spoľahlivý zdroj informácií a preto mu to bolo dané. Na svete je len veľmi málo takých ľudí, ako je on, preto si vážte to, že ho máte ako spoluautora vášho projektu.

Čo musí človek urobiť preto, aby sa mohol stať takýmto vyvolencom, ak by sme to mohli teda vôbec takto nazvať?

Robiť môže len veľmi málo, dalo by sa povedať, že nemôže robiť de facto nič. Veľkú časť svojej karmy si človek nesie už z predošlých životov a potom to už závisí len na energetickom profilovaní jednotlivca v tom-ktorom konkrétnom živote. To mu však určite len mieru otvorenosti voči pravedomiu ako podstate poznania, nie možnosť, resp. nemožnosť otvorenosti samotnú a to je práve ten obrovský rozdiel.

To znamená, že ak by niekto veľmi chcel pomáhať, ale v minulých životoch bol zloduchom, tak teraz proste nemôže, lebo si do týchto sfér sám zatvoril dvere?

Nuž, keď tak nad tým spätne premýšľam, nie je to celkom tak. Je tu ešte aj šanca, pri ktorej aj ten najhorší človek môže začať pomáhať. V prvom rade to musí myslieť naozaj úprimne a v druhom rade musí veľmi veľa meditovať a stále posúvať hranice meditácie do hlbšieho a hlbšieho tranzu.

Fajn. To mi ako odpoveď stačí. Má každý jeden človek predurčený spôsob pomoci, alebo si môže vyberať?

Tu je to dosť zložité. Každý jeden človek, ktorý pomáha si môže vyberať, ale len z určitej dosť obmedzenej palety výberu spomedzi rôznych druhov pomoci. Táto šírka tejto palety závisí od toho, akým dobrým tento človek bol a ako dlho, resp. ako intenzívne pomáhal. To všetko sú záležitosti, od ktorých sa odvíja šírka spomínanej palety možnosti výberu pomoci.

Je pravda, že ľudia, ktorí sa rozhodli pomáhať, musia poskytnúť časť mentálnej kapacity ich vedomia za účelom čohosi, čo by sa dalo nazvať prenájom pre ciele vyššieho dobra?

Áno, je to presne tak. Keď sa už človek v procese pomoci dostane do tejto fázy, tak je táto otázka akousi skúškou vytrvalosti a odvahy. Mnoho ľudí ju nezvládne pod vplyvom strachu z neznámeho a z toho, že doslova a do písmena zhlúpnu.

Čo to v praxi znamená, že ju nezvládnu?

Jednoducho sa odpoja od našej siete a začínajú hľadať pravdu a zmysel života väčšinou úplne odznova, tentokrát však sami a opustení. Cítia sa byť podvedení komunitou, hoci boli na dané riziká vopred upozorňovaní a pripojili sa celkom dobrovoľne, bez donútenia, či akéhokoľvek nátlaku.

Prečo si podľa teba veria tomu, že zhlúpnu?

Ja osobne ich celkom chápem. Nie sú nič iné, len vystrašení mainstreamom a za každou, aj tou sebelepšou iniciatívou hneď majú tendenciu vidieť nejaký podraz. Pravdu povediac, keby som bol na mieste zmäteného človeka, tiež neviem, či by som sa nesprával rovnako.

Je to len môj pocit, alebo tých ľudí naozaj obhajuješ?

Nie, nie je to pocit, ale holý fakt. Zmýšľam tak preto, lebo ja sám som tiež dlho nemal možnosť nazrieť do tajov poznania skrz pravedomie a keď sa mi to konečne podarilo, tak som zažil informačný a znalostný šok, ibaže v inom podaní, než v akom ho zažívate vy, ľudia. No každopádne to nič príjemné nebolo.

Aha, tak teraz už rozumiem. Prezraď mi, či sa vyskytuje ešte niečo, čo by bolo pre moje zvedavé uši?

Istotne áno. V najbližšom období chystáme astrálny zjazd zástupcov všetkých organizácií, kde sa medzi iným budú prezentovať aj výsledky posledného zjazdu nášho veľkého čarodejníckeho konventu. Myslím si, že prezentácia niečoho takého bude pre všetkých istotne dosť zaujímavou záležitosťou na to, aby sme sa jej mohli podrobne venovať.

Rozhodne s tebou súhlasím. Vzhľadom na čas, ktorý som tu v astrále je dnešný channeling na konci.

Som rád, že sme mohli spolu komunikovať.

Aj ja som rada a už teraz sa teším na naše ďalšie stretnutie. Ahoj.

 

Exkluzívne Nika a Saruman

 

2 komentáře: „3. channeling so Sarumanom

 • 11.12.2016 (19:31)
  Permalink

  Promluvy Dona Sergia k lidem Česka a Slovenska.

  Reagovat
 • 11.12.2016 (12:33)
  Permalink

  Záznam promluvy Dona Sergia k lidem Česka a Slovenska.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *