3. channeling s Gandalfom

Milí čitatelia. Prinášam vám ďalší zo série rozhovorov formou channelingu s čarodejníkom Gandalfom. Naše channelingy budú prebiehať na báze mojich otázok a jeho odpovedí. Prajem vám príjemný zážitok pri čítaní.

 

Opäť ťa zdravím, Gandalf.

Vitaj Nika.

Dopočula som sa, že sa chystáte premostiť fyzický priestor s astrálom. Čo je na tom pravdy?

Áno, dopočula si sa veľmi správne. Chceme sa otvoriť širším vrstvám verejnosti predovšetkým vzhľadom k tomu, že je po takomto otvorení veľmi veľký dopyt zo strany ľudí, ktorí sa chcú čo najviac dozvedieť o prechode do 5. dimenzie a o tom, ako to tam bude vyzerať. K vyriešeniu tohto problému nám do značnej miery pomáha náučný chodník, ktorému sme venovali značnú časť minulého channelingu. Osvedčil sa ako dobrá metóda navádzania v astrále pre menej skúsených ľudí v tejto oblasti, čo ma veľmi teší.

Koho bol nápad otvoriť sa takto širšie svetu? Veď ste to presa len nikdy predtým neurobili. Alebo snáď áno?

Zhodli sme sa na tom všetci. Niektorým síce pochopenie danej situácie a pripustenie nového stavu trvalo dlhšie, než by sa patrilo, ale nakoniec sme sa zjednotili. Ako som sa už vyjadril predtým. Vypýtali si to od nás ľudia a my sme považovali za férové im toto želanie splniť. Dosť veľkú váhu pri tomto rozhodnutí mal aj fakt, že náučný chodník naozaj plní ten účel, za ktorým bol zostavený. Šlo tam proste o jednoznačnú a praktickú silu argumentov vychádzajúcich z praxe. S tým sa nedá nič robiť.

To celkom chápem. Prezraď, ako si sa vžil do novej funkcie čestného predsedu rady starších čarodejníkov? Čo vlastne takáto funkcia obnáša? Skús to vysvetliť nejako zrozumiteľne.

Jedná sa predovšetkým o to, čo je to rada starších čarodejníkov. Na to, aby sme vedeli, o čom sa bavíme, si musíme predstaviť súbor nejakých veľmi dôležitých inštitúcií s rovnakým, resp. podobným zameraním. Pod nimi môžeme chápať v tomto prípade napr. aj čarodejnícke konventy. No a faktom je, že nad týmito dôležitými inštitúciami existuje istý dozorujúci orgán, ktorý dohliada na ich chod. A práve takýmto dozorujúcim orgánom je rada starších čarodejníkov. Hoci by sa na prvé počutie mohlo zdať, že takéto niečo so sebou prináša veľkú zodpovednosť, nie je to celkom tak. Všetko závisí len a len od toho, ako si to dokážem zariadiť. Práce mám menej, než som mával kedysi. Faktom totiž je, že situácia sa na čarodejníckej šachovnici, ľudskou rečou povedané, upokojila na toľko, až mi ostáva dokonca aj energia na nové experimenty, prípadne na oddych, čo predtým vôbec nebývalo zvykom.

Mimochodom, počula som o novom projekte jednotného vedomia na astrálnej báze. Neviem si to pri rozdielnosti mentálnej vyspelosti jednotlivých pozemských i mimozemských ráz predstaviť. Vieš mi to nejako vysvetliť?

Som rád, že máš čerstvé informácie evidentne z dobrého zdroja. Základnou ideou tohto projektu, ktorý je ešte len v rannej fáze testovania, je vyvinutie akéhosi jednotného vstupného bodu do astrálu pre všetky neastrálne entity. Výsledným efektom by malo byť zjednotenie ich vedomia a povedomia v astrále natoľko, že si budú plne rozumieť s astrálnymi entitami. Inak povedané, chceme vytvoriť čosi ako zjednocujúci multi platformový systém, vďaka ktorému by už viac pre nikoho v astrále neexistovali žiadne rozdieli, ani prekážky. Či sa nám to podarí, to ukážu až neskoršie testy, ale výsledky doterajších výskumov ukázali, že sme na najlepšej ceste dosiahnuť vytýčený cieľ našej cesty.

Nuž, počúva sa to veľmi pekne, fakt len čo je pravda. Otázka však znie, ako by na takéto zjednotenie vedomia a povedomia reagovali bežní ľudia. Nebol by to pre nich predsa len priveľký skok v poznaní chápania život a sveta?

Nemyslím si, že by to tak malo byť. Pracujeme s verziou, ktorá bude schopná ku spokojnosti, no hlavne k bezpečnosti poslúžiť všetkým. Od úplných amatérov, ktorí sa na základe rôznych pohnútok rozhodli vstúpiť do astrálu po prvý ra až po totálnych profesionálov, ktorí chodia do astrálu denno-denne, doslova a do písmena ako na klavír. Pri zostavovaní tohto celkom nového druhu konštruktu vedomia, povedomia a myslenia, postupujeme na predovšetkým na základe širokej variácie extraktov vedomí a povedomí a to nielen ľudských, ale aj krížených a mimozemských. Ako som sa už vyjadril. Chystáme sa vytvoriť niečo, čo tu ešte nikdy predtým nebolo a chceme tým ľuďom pomôcť. Tak nechápem, čoho sa vy ľudia zasa tak strašne bojíte. Toto je ten váš problém. Vy a vaše strachy a údesy z toho, čoho by ste sa báť nemali, ale naopak to, z čoho by ste mali mať skutočný strach, tomu sa posmievate a marginalizujete si to.

Dobre beriem to na vedomie a naši čitatelia istotne tak isto. Prezraď však, čoho by sme sa mali báť a nebojíme sa? Toto ma fakt zaujíma.

Jednoznačne temných astrálnych entít, ktoé si kresťania a židia zamieňajú s démonmi, alebo napr. moslimovia s džinmi. Sú to bytosti temnoty pochádzajúce z temnoty živiace sa strachom ľudí. Nie však strachom z nich, ale strachom z iných, v skutočnosti malicherných vecí, ktorými by ste sa ani nemali vôbec zaoberať. Dám taký príklad. Strach ľudí o prácu, vzťahy, zdravie v rodine alebo o to, či niekoho zrazí auto na prechode, alebo nie. Také strachy sú podstatné možno z ľudského hľadiska, ale v skutočnosti sú to všetko malichernosti, o strach z ktorých, keď sa človek oprostí, tak zrazu zistí, že je schopný žiť oveľa slobodnejší a nespútanejší život, než žil dovtedy, keď sa takýmito strachmi vôbec zaoberal.

Tak v tomto si s tebou dovolím rázne nesúhlasiť vzhľadom k tomu, že človek sa predsa musí obávať v podstate o všetko z toho, čo si predtým spomenul. Prečo máš k tomu takýto postoj?

Pochopila si to zle. Tu sa totiž jedná o jednu veľmi podstatnú vec, ktorou je to, že vy ľudia sa danej veci bojíte preventívne, dopredu, než sa vôbec niečo také stane. Potom je jasné, že sa dejú aj také veci, ktoré nechcete, aby sa diali a že máte rôzne problémy v susedstve, práci, rodine, či so zdravím, alebo ste ohrození priamo až na živote.

No len sa mi tu nesnaž naznačiť, že keby sme na to nemysleli, tak by sa nič z toho nedialo. To je predsa nezmysel.

Nie, nič také som nepovedal a ani nechcel povedať. Hovorím len, že keby ste nemysleli na veci, ktoré som spomenul, tak by sa vám to dialo v životoch oveľa menej, než sa vám to deje v súčasnosti a to je obrovský rozdiel. Nemôžeš byť domýšľavá. Domýšľavosť je ďalšou z veľmi zlých ľudských vlastnosti, nad potláčaním ktorej by ste sa mali zamyslieť.

Vďaka za dobre mienenú radu. Istotne sa nad tým zamyslíme. Teraz na trochu inú tému. Ako sa pripravujete v astrále na to, čomu kresťania hovoria Vianoce?

Nuž, tu u nás sa nijakých špeciálnych špeciálnych princíp nedočkáš. Leda, že trochu lepšie ľuďom začneme vysvetľovať, že ak sa už rozhodli uctievať nejaký-ten náboženský, duchovne založený sviatok, tak by ho mali aj ponímať predovšetkým duchovne.

Ako to myslíš, že duchovne a nie materiálne?

Je to veľmi jednoduché. Hlavne na západe, tam už skoro nikto ani nevie, prečo sa oslavujú Vianoce. Ľudia odverklíkujú to, čo sa naučili ešte v detstve, ale v skutočnosti tomu vôbec nerozumejú. Namiesto toho majú na prehýbajúcich sa stoloch prebytky tradičných jedál, ale hlavne veľa darčekov. Preto som hovoril, že nie materiálnym, ale duchovným spôsobom treba svätiť aj hocijaký iný sviatok, nielen Vianoce. A toto je u ľudí ďalší problém. Vyberajú si len hrozienka z koláča, ale to, ako a čo treba robiť v rámci duchovnej prípravy na sviatok, ktorý by mal byť hlavne duchovným, to už nikto nerieši. Veď načo by aj. Hlavne, že sme obklopení mamonou. Pohoda, ktorá by mala sama od seba vyplynúť zo správnej duchovnej prípravy na daný sviatok, tá je kdesi ani nie na druhej, ale až na tretej, či štvrtej koľaji. Niekedy naozaj nechápem, prečo sa senzitívnejší a astrálne skúsenejší ľudia divia, že máme cez sviatky osobitné informačné strediská, ktoré pomáhajú tým ostatným zvládať celú situáciu. Podľa mňa je to normálne. Ešte šťastie, že sú tieto strediská automatizované, lebo sme na základe praktických skúseností boli schopní pomerne presne identifikovať to, čo ľudí cez sviatky najviac trápi.

No schválne, čo ich najviac trápi?

Najčastejšie samota a nepochopenie. Pre mnohých ľudí je naozaj najlepšou možnou alternatívou odchod do astrálu a ja sa im teda ani vôbec nečudujem. Ľudia sú v súčasnosti veľmi zlí a zákerní a čoraz častejšie počúvam príbehy, kedy ľudia hovoria o tom, že sa radšej ocitnú v astrále, kde majú istotu, že nič nie je hrané, ako v spoločnosti pretvarujúcich sa iných ľudí.

Zaujímavá a zamyslenia hodná myšlienka. Vzhľadom na dobu strávenú v astále je dnešný channeling na konci.

Som rád, že som mohol s tebou komunikovať.

Aj ja som šťastná a už teraz sa teším na naše ďalšie stretnutie. Ahoj.

 

Exkluzívne Nika a Gandalf

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *