1. rozhovor s Faith Connors

Milí čitatelia. Predkladám vám prvý zo série exkluzívnych rozhovorov s jednou z najlepších bežkýň formou voľného behu, tzv. parkourom, super vojačkou Faith Connors. Behá pre korporáciu KSI (Kruger Security Inc). Vďaka tomuto poslaniu sa stala aj hlavnou protagonistkou hernej série Mirror’s Edge. Za zmienku stojí fakt, že jej manžel je Slovák, s ktorým sa zoznámila na študijnom pobite v Česku. Prajem vám príjemné čítanie.

 

Zdravím ťa, Faith.

Ahoj. Som veľmi rada, že konečne môžem hovoriť o našej misii verejne.

Ako to myslíš, konečne?

No, povedzme to tak, že tu v USA na to až doteraz nebola vhodná politická klíma. Nechceli sme riskovať nejaký otvorený konflikt, hoci už aj teraz je to vďaka zmenám na politickej mape sveta dosť na hrane. Fakt je však ten, že sme už nemohli čakať dlhšie a s najväčšou pravdepodobnosťou by sme začali verejne vystupovať tak či onak.

Nemohli by ste čakať dlhšie? A to už prečo? Vari len nie je situácia až taká vážna?

Ale áno, práve, že je. Mnoho ľudí si to nechce priznať, lebo sa boja zmien. Sú spokojní s ich dlho zažitými stereotypmi a to je chyba. Fakt je však ten, že žijeme dobu, kedy sa takpovediac láme chlieb. Problém je v tom, že ľudia ohlúpení mainstreamom si nič takéto nechcú ani len z diaľky pripustiť. Namiesto toho bečia ako ovce vedené ich jediným guruom, lebo je predsa jasné, že len a len on má pravdu.

Čo teda presnejšie chcete verejným vystupovaním dosiahnuť?

Veľmi radi by sme odhalili plány MSL (Monarch Solutions Ltd.), ktoré sú nám jasné, ale chceme, aby o nich mali znalosť aj všetci ostatní. Sami totiž veľmi dobre vedia, že sa blíži prechod do 5. dimenzie a oni do nej prejsť nedokážu, tak sa rozhodli túto dimenziu zničiť ako po línii času, tak aj po línii priestoru. Som si istá, že ľudia si zaslúžia vedieť pravdu. Je podstatné, aby vedeli, že na pozadí svetového diania sa odohrávajú veľké boje dobra zo zlom. A tiež je potrebné, aby ľudia vedeli, že tieto boje nie sú ani náhodou márne. Keby boli, tak sa na to dávno vykašleme, ale to nie je náš štýl. Rozhodli sme sa, že vytrváme až do zdarného konca tak, aby sa ľudia za naše užitočné varianty supervojakov nemuseli hanbiť tak isto, ako sú spokojní s hackermi z DedSecu.

Aké varianty super vojakov máš konkrétne na mysli?

Túto tematiku treba rozviť podrobnejšie. Ide totiž o to, že super vojaci ani zďaleka nie sú jednoliaty celok so zopár základnými druhmi rozdelenými podľa účelu tak, ako si to predstavuje mnoho ľudí, ktorí o tejto problematike niečo počuli. Takéto ponímanie celej veci je veľmi nepresné a zjednodušené. Prirovnala by som to k tomu, ako keby niekto povedal, že mimozemšťania sú buď len malí šediví, alebo reptiliáni a tým to pre nich hasne. No proste celé zle. Super vojakov existuje nepreberné množstvo rôznych druhov v závislosti od toho, kto, kedy, kde, ako, a na čo ich vyrobil. Toto je v prvom rade základná myšlienka, ktorú by bolo asi to najpodstatnejšie, aby si ľudia už konečne uvedomili.

Teraz už chápem, na čo si narážala. Ako sa ti žije s faktom, že drvivá väčšina vašich operácií kvôli rýchlosti pohybu prebieha v časopriestorových bublinách?

Ak tým myslíš to, či mne, alebo členom môjho tímu vadí, že nie sme slávni, tak ver tomu, že to nikto z nás nerieši. To, čo robíme, nerobíme preto, aby sme sme boli slávni, ale pre dobrý pocit z toho, že vďaka našim špeciálnym schopnostiam môžeme byť pre tento svet nejakým spôsobom užitoční. To je milión krát väčší pocit satisfakcie, ako nejaká sláva v médiách, ktoré navyše aj tak skoro vždy predkladajú len nejaké buď neúplné, alebo totálne prekrútené fakty. O publicitu v niečom takom rozhodne nestojíme. Navyše, kto by aj masám ľudí vysvetľoval celé pozadie diania? Keby sa do toho niekto pustil, tak by väčšine ľudstva z toho istotne popraskali hlavy.

Tak v tom máš pravdu. Inak, prečo si si na prvé verejné vystúpenie v zastúpení Krugeru vybrala práve náš projekt? Veď predsa existuje celá kopa iných, oveľa lepšie zabehnutých, masovejších projektov, než je ten náš. A to predovšetkým v anglicky hovoriacich krajinách.

Nuž, v tomto by som si dovolila rázne ti oponovať. To, že nejaký projekt je zabehnutý, a že má celosvetový dosah ešte automaticky neznamená kvalitu. Vo väčšine projektov práve tebou zmieňovaného typu sa diskutuje o najrôznejších témach, mnohé z ktorých nie sú práve najviac podľa našej chuti. Navyše, kvalitné informácie si svojich čitateľov a poslucháčov rozhodne nájdu, aj keď ich nemusia byť desiatky, či nebodaj stovky miliónov.

To chápem, no predsalen, nie je Česko a Slovensko ako 16 miliónový trochu primalý trh?

Nie, to si rozhodne nemyslím. Ako akési pomyselné štartovné to bohato postačí, no a na základe odozvy sa už potom v neskorších fázach odhaľovania našich plánov rozhodneme, ako ďalej. Zatiaľ sme však spokojní s tým, čo máme.

Všimol som si, že napriek znaku boha Hora na pravom oku nemáš na ramene hodnostné tetovanie od Krugeru. Prečo?

Skvelý postreh. Čakala som, kedy sa na to opýtaš. Vďaka najnovšej generácii femto technológie už viac nie sme obmedzení tým, že musíme mať celé rameno potetované čudnými znakmi nápadne pripomínajúcimi elektronický plošný spoj. Podľa mňa to bolo veľmi zaujímavé, charakteristické, no proste niečo, čo nás od všetkých ostatných odlišovalo, ale pravda je taká, že keď som sa dozvedela o tom, že nám tieto znaky z ramien zmiznú a budú viditeľné len v aktívnom móde, tak som za tým rozhodne neplakala. Fakt je totiž ten, že sa mnoho kolegov sťažovalo, lebo na nich ostatní ľudia práve kvôli tetovaniu pozerali s opovrhnutím. A to už radšej ani nehovorím o večných problémoch so svrbením. Tým som trpela aj ja a to teda poriadne. Hlavne pri zaspávaní to bolo teda fest nepríjemné. V kuse som sa ošívala.

Spomenula si dnes aj hackerov z DedSecu. Čo ťa k tomu viedlo? Aký máš na nich názor?

Myslíme si o nich všetko len to najlepšie, čo sa myslieť dá. No odpoveď na to, prečo je tomu tak je veľmi jednoduchá. Treba si totiž uvedomiť, že je to prvá hackerská organizácia, ktorá samu seba svojimi činmi legalizuje a legitimizuje. Hoci vykonávajú činnosť na hrane zákona, doteraz ho ešte ani raz neporušili, to po prvé a predkladajú ľuďom tie najdôležitejšie a najpodstatnejšie informácie tak, ako by im ich brainwashingom zaťažené, elitám poplatné mainstreamové médiá nikdy nedokázali predostrieť. Preto veľmi obdivujeme ich prácu a vždy, keď je treba, ochotne zabehneme pre nejaký-ten serverový komponent kamkoľvek, hoci aj priamo do serverovej centrály MSL v Chicagu, ak sa k nemu nedá dostať na diaľku.

Zaujímavé. Dalo by sa teda povedať, že spolupracujete?

Áno, rozhodne to považujeme za druh obojstranne výhodnej spolupráce. Na takejto báze fungujeme už dosť dlho na to, aby sa medzi nami vytvorila jednak dôvera a jednak priateľský vzťah.

Stalo sa už niekedy, že ste museli hackovať aj priamo na mieste činu?

Stalo a veru, že z toho bol riadny situačný humor. Oni sa tam o voľačom dohadovali, ako keby keby nič. Proste, že či si dám na raňajky chlieb s maslom, alebo lekvárom a ja konkrétne ja som tam medzitým doslova a do písmena visela na lane v riadnej výške vo vzduchu a rozumela som im akurát tak veľkú figu borovú. No ale čo, stáva sa. Veď predsa všetci vieme, ako to je. Hackeri majú tak trochu svoj vlastný život a svet. Keď sa do niečoho zahľadia a začnú nad niečím zanietene premýšľať, tak to vždy smrdí prúserom. Ale to je vec, na ktorú sme si pri DedSecu zvykli a sme s nimi zadobre. Také exkluzívne spojenectvo sa totiž neodmieta.

Trochu od témy, ale nedá mi nespýtať sa. Koľko zvyknete pri vašich behoch mávať zariadení pripevnených na telách a k čomu slúžia?

Zvyčajne je ich 5 až 9. Na oboch rukách aj nohách a potom 1 – 4 na trupe, resp. krku. Všetko silne závisí od toho, za akým účelom bežíme. Ak by si chcel, mohla by som čo-to prezradiť aj o tom na čo všetko sa vlastne používajú.

No, neviem, to by zrejme bolo na osobitný rozhovor, tak si to radšej necháme na inokedy.

Fajn, ako povieš.

Radšej mi prezraď, ako prebiehajú testy najnovších zimných setov výstroje? Počul som, že sú od nich veľké očakávania.

Áno, to je pravda. Túto jar sa testovali a menili aj letné sety a teraz sme testovali zimné sety. Na naše veľké potešenie všetko funguje nad mieru spoľahlivo. Som si celkom istá, že sa tak deje aj preto, lebo vývojári kladú čoraz väčší dôraz na ohlasy nás bežcov. Vždy som razila politiku spätnej väzby priamo z praxe a som rada, že sa mi ju po dlhom čase konečne podarilo presadiť tak, ako som chcela.

To ma veľmi teší. Nielen o týchto, ale aj o rôznych iných témach sa s tebou budem rád rozprávať aj nabudúce.

Aj ja som rada a už teraz som nedočkavá na naše ďalšie stretnutie.

Maj sa pekne. Ahoj.

 

Exkluzívne Peter a Faith

 

2 komentáře: „1. rozhovor s Faith Connors

 • 21.12.2016 (13:24)
  Permalink

  To si robíte srandu , že tieto virtuálne rozhovory sú akože ?exkluzívne informácie?, alebo je to veľmi chabý pokus o virtuálne sci-fi rozhovory s animovanými postavičkami webu a filmov ????
  To Jiří W. až tak hlboko klesol, že sa dal a podpísal pod tento projekt ?

  Reagovat
  • 21.12.2016 (22:13)
   Permalink

   Srandu si rozhodně neděláme. Existují bytosti, na jejichž základě byly vytvořeny postavy do sci-fi her, filmů a seriálů. Jsou skuteční a rozhodli se promluvit a nejen to. Je to asi takové sci-fi, jako je vymyšlená korporace v seriálu Fringe (Hranice nemožného) Massive Dinamic L.t.d.
   http://www.massivedynamic.com/ Popravdě záleží jen na Vás, jestli jste schopen to připustit, srovnat si to v hlavě, a nebo si počkat, až toho bude plno někde jinde na internetu. V tom Vám přeji mnoho štěstí. jw

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *