1. rozhovor s Jackom Joyceom

Milí čitatelia. Predkladám vám prvý zo série exkluzívnych rozhovorov s jedným z posúvateľov času, super vojakom Jackom Joyceom. Spolupracuje s korporáciou KSI (Kruger Security Inc) a sabotuje prácu MSL (Monarch Solutions Ltd). Vďaka tomuto poslaniu sa stal aj hlavným protagonistom hry Quantum Break. Za zmienku stojí fakt, že má mnoho priateľov z Česka a Slovenska a preto obidve krajiny pravidelne navštevuje. Prajem vám príjemné čítanie.

 

Vitaj, Jack.

Zdravím aj ja teba a som veľmi rád, že tu je konečne možnosť premiérovo vystúpiť aj verejne.

Ako to myslíš, že „konečne“? Čo sa stalo? Môžeš byť trochu konkrétnejší?

Nebudem zbytočne chodiť okolo horúcej kaše a na rovinu poviem, že sa tu u nás v USA do dosť výraznej miery zmenili politické pomery. Predtým by sme ako záujmová skupina mohli o verejnom vystúpení akurát tak snívať. Dnes sa veci majú tak, že už nie je dôvod na obavy z rozprávania aj o takých záležitostiach, ktoré by ešte pred pár mesiacmi boli úplným tabu a otvorená diskusia o nich by bola čistou samovraždou.

Môžeš upresniť, aké konkrétne veci si pod tým máme predstaviť?

Samozrejme. Jedná sa o plány Monarchu, ktorí chcú zničiť túto realitu ako v chápaní času, tak aj priestoru, pretože ich zadávatelia sa nedokážu transformovať do 5. dimenzie. Sú zdenesní z toho, že nastane niečo, s čím vôbec nepočítali a myslia si, že keď zničia túto a vytvoria si inú, ich vlastnú realitu, tak to bude pre nich lepšie, ale to je jeden obrovský omyl. Problém je v tom, že samotní zadávatelia držia Monarch v klame, pretože ich donútili veriť tomu, že keď prebudujú tok času, stavbu priestoru a prepojenie medzi časom a priestorom, tak vyhrajú, ale nie je tomu tak. Je to len jeden z ďalších ľstivých trikov zadávateľa na to, ako oklamať vykonávateľa a presvedčiť ho o správnosti a vyššom dobre účelu, pre ktorý to všetko robí.

Vieme, kto je vykonávateľom. Kto je však zadávateľom?

Myslím, že na základe toho, čo všetko sa deje, je to viac, než jasné. Sú to Nordici z našej reality, ktorí sa chcú zjednotiť s tými z reality, kde osi Rím – Berlín – Tokio pomohli vyhrať 2. svetovú vojnu. Veľmi dobre totiž pochopili, že ak náš časopriestor neskolabuje pred transformáciou do 5. dimenzie, tak sa zaseknú v tomto kontexte existencie, čo pochopiteľne nechcú. To je hlavný dôvod, prečo pod zámienkou dodávky najnovších technológií nie, že kúpili, ale doslova ovládli Monarch a prečo sa celá korporácia stala len akousi bábkou v ich rukách.

Vďaka za vysvetlenie. Ako konkrétne prispievate vy k tomu, aby sa nestalo to, čo si opísal?

Existuje veľa záujmových skupín, ktoré robia množstvo záslužných vecí preto, aby zabránili tomu najhoršiemu scenáru. Za všetky snáď môžem spomenúť Bežcov Krugeru a hackerov DedSecu. My sa konkrétne zaoberáme naprávaním zásahov do plynutia času a minimalizáciou ich následkov vo forme časových paradoxov.

Viaceré vízie naznačujú, že nasledujúci rok bude zlomový. Aký máš na to názor? V čom sa zmení?

Áno, je to pravda. Aj podľa mňa sa veci do dosť výraznej miery pohnú vpred a to jednoznačne výrazne k lepšiemu. Všetko nasvedčuje tomu, že je len otázkou času, kedy vládnuce elity úplne stratia kontrolu nad situáciou a ich plán na ovládnutie sveta sa im pomaly, ale isto rozsype ako domček z kariet. Mnohé veci im nevychádzajú tak, ako si pôvodne naplánovali. Sú nervózni, lebo sú pod tlakom a všetci vieme, že ten, kto je pod tlakom, robí chyby.

Aké konkrétne veci si mal na mysli?

Z toho, čo sa dialo v nedávnej minulosti je toho viac, no za ich najväčšiu prehru jednoznačne možno označiť prezidentské voľby v USA. Všetci totiž víťazstvo Clintonovej považovali za hotovú vec a napriek tomu nevyhrala elita, ale sa konečne v ľuďoch zobudil zdravý rozum a vyhral Trump.

Len sa mi to zdá, alebo sa z toho naozaj tešíš?

Nie, nezdá sa ti to. Je to holý fakt. Veľmi dlho som bol na vážnych pochybách, či ľudia v USA už načisto stratili súdnosť, alebo sa fakt takto lacno nechali opiť rožkom v podobe mainstreamového brainwashingu. Tieto prezidentské voľby boli akýmsi testom mentálnej vyspelosti každého občana USA a jeho schopnosti reálne uvažovať o najdôležitejších veciach. A ja som rád, že ľudia v tejto skúške obstáli, keď si zvolili prezidenta, ktorý nie je nesystémový preto, lebo chce systém zničiť, ale preto, lebo ho chce od základu zmeniť.

Všetko je to pekné, ale dosť dobre nechápem, prečo sa stále moceme okolo politiky, keď by táto debata mala byt o niečom celkom inom. Vieš mi to vysvetliť?

Samozrejme, že áno. Trump sa nechal počuť, že bude ako ako novozvolený prezident raziť zahraničnú politiku, ktorou sa USA nebudú nijako miešať do režimov krajín, o ktorých majú len pramalé znalosti. To však v praxi znamená obrovský problém ako pre ministerstvo obrany, tak aj pre jeho externých dodávateľov, ktorí zrazu nebudú mať obraty. Treba sa totiž pozrieť pravde do očí a priznať si, že priemerný ročný rozpočet USA na obranu vo výške cca. 700 miliárd dolárov je šialene vysoká suma. A aj to sa bavíme len o oficiálne priznaných výdavkoch. Ak by bola reč o tajných armádnych projektoch, tak by bola suma niekoľko násobne vyššia.

Znie to desivo. Chceš tým teda povedať, že vlastne vyvíjate aktivity podporujúce svetový mier?

Keď sa na to máme pozrieť z tohto uhla pohľadu, tak v podstate áno. Ono tam budú na novú vládnu garnitúru istotne vytvárané neuveriteľné tlaky zo strany zbrojárskej loby. Keby sme si zobrali, koľko by štát ušetril na zbrojení pri naplnení plánov nového prezidenta, tak by to viacerým ľuďom urobilo značný škrt cez rozpočet. Vždy sme tvrdili, tvrdíme a aj budeme tvrdiť, že Monarch predstavoval, predstavuje a pokým sa nezmení, tak aj bude predstavovať hrozbu nielen pre USA, ale aj pre celý svet. Preto nemienime z našich aktivít nijako upustiť. Vieme, že sme sa ocitli v čase, kedy sa láme chlieb a ak nezačneme podnikať podstatné kroky dnes, zajtra už môže byť neskoro.

Vyzerá to tak, že to myslíte celkom vážne. Aké proti opatrenia voči vám zaviedol Monarch? Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že Krugeru vyhlásili otvorenú vojnu a pritom sú obe korporácie externými dodávateľmi ministerstva obrany. Ako sa s tým v Krugeri vysporiadávate? Nie je to tak trochu konflikt záujmov?

Samozrejme, že o otvorenej vojne vieme, ale je si treba uvedomiť niekoľko veľmi podstatných vecí. Po prvé. My nie sme v útočnom, ale v obrannom móde a podľa toho sa aj správame. Vieme obrániť seba navzájom, organizáciu, ale aj všetkých slušných ľudí čistej mysle a dobrej vôle. Určite nikdy neútočíme ako prví. To nie je náš štýl. Po druhé. Je jasné, že fakt, že sme jedným z najväčších externých dodávateľov ministerstva obrany pôsobí prinajmenšom zvláštne, ale my neriešime, čo si o nás myslia iní, pretože vieme, aké technológie dodávame a je nám jasné, že nič z toho sa nijako nedá zneužiť.

Je fajn že k celej veci pristupujete takto. Vidno, že to máte premyslené. Prezraď však jednu vec. Prečo si si vybral na verejné vystupovanie práve nás? Presalen, existuje strašne veľké množstvo iných alternatívnych médií a to hlavne v anglicky hovoriacich krajinách.

To je zaujímavá otázka, ale ide tu o to, že my sme vďaka DedSecu mali svoj blog aj vlog na darknete. To nás však už nenapĺňalo, lebo publikum bolo síce kvalitné a na vysokej úrovni, no ľudí zaujímajúcich sa o problematiku, ktorú riešime bolo zúfalo málo. Väčšinové publikum našu agendu považovalo to za nepodstatnú, lebo stále nevideli, resp. nechceli vidieť tie najpodstatnejšie súvislosti. To bola vec, ktorá nás naozaj veľmi trápila a zároveň sa jednalo aj o akýsi hnací motor, ktorí rozhodol že sme sa dopracovali až k verejnému vystúpeniu. No a prečo sme obišli všetky zabehnuté projekty anglicky hovoriacich alternatívnych médií? Pretože nebyť teba, tak by ani nikto poriadne nevedel, že takáto problematika vôbec existuje. Všade, kde sme prišli, sme sa stretli v lepšom prípade s nepochopením, v horšom prípade dokonca aj s posmechom. Preto sme na anglicky hovoriaci trh zanevreli a rozhodli sa hľadať inde. No a keďže veľmi dobre vieš, že mám veľmi veľa priateľov z Česka a Slovenska, zakotvili sme tu. Po dôkladnom zmapovaní miestnej ponuky alternatívnych médií sme jednohlasne rozhodli, že najlepšie bude začať niekde, kde sa to celé ešte len rodí a rozbieha, čiže na vašich stránkach.

To ma, pochopiteľne veľmi teší. Som rád, že ste si vybrali práve nás. Viem totiž, že robíte veľmi veľa záslužnej roboty pre celú túto civilizáciu, o ktorej sem-tam už aj ja sám začínam pochybovať, či si to všetko vôbec ešte zaslúži.

Ja som v tomto smere večný optimista a myslím si, že stále je za čo bojovať. Podľa mňa dobro v ľuďoch a dobrí ľudia ako takí ešte nevymreli. Stačí len poriadne hľadať na správnych miestach a rovnaké energie sa vždy navzájom pritiahnu.

To si povedal krásne. Ďakujem ti veľmi pekne za rozhovor.

Aj ja som rád a už teraz sa teším na naše ďalšie stretnutie.

Maj sa pekne. Ahoj.

 

Exkluzívne Peter a Jack

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *