Mimoriadny rozhovor s Faith Connors

Milí čitatelia. Predkladám vám mimoriadny rozhovor s jednou z najlepších bežkýň formou voľného behu, tzv. parkourom, super vojačkou Faith Connors. Behá pre korporáciu KSI (Kruger Security Inc). Vďaka tomuto poslaniu sa stala aj hlavnou protagonistkou hernej série Mirror’s Edge. Za zmienku stojí fakt, že jej manžel je Slovák, s ktorým sa zoznámila na študijnom pobite v Česku. Prajem vám príjemné čítanie.

Zdravím ťa, Faith.

Aj ja ťa zdravím a som rada, že si tak promptne zareagoval na moju výzvu ohľadne rozhovoru.

Z tvojich reakcií som usúdil, že sa muselo stať niečo veľmi naliehavé, keďže za štandardných okolností nikoho nekontaktuješ kvôli interview. Môžeš teda prezradiť, o čo konkrétne sa jedná?

Samozrejme, že áno. Ide totiž o to, že sme dostali avízo o tom, že Monarch do strednej Európy, obzvlášť do Česka a na Slovensko, v priebehu posledných niekoľkých týždňov presťahoval extrémne veľké množstvo, približne 1 a pol milióna super vojakov. Všetci sú v spiacom móde vopred pripavenom na mód útočný. Zatiaľ sú skrytý v pokoji tajných podzemných základní, ale v prípade potreby sú pripravení vyraziť do boja.

Ako ste na to teda zareagovali?

Okamžite, ako sme sa o tejto skutočnosti dozvedeli, boli zaktivizované naše strategické tímy, ktoré vybrali najlepšie bežecké tímy. Spolu s nimi sa dôkladne vopred pripravili možné varianty stratégie postupu v najkritickejšom možnom variante.

Z toho, čo hovoríš vyplýva, že ľudia žijúci v týchto krajinách sa majú dôvod obávať o bezpečnosť.

Nie o bezpečnosť sa zatiaľ nikto báť nemusí.

Prečo zatiaľ nie?

Tieto početné vojská super vojakov sú akejkoľvek akcie neschopné bez velenia, ktoré k nim do Česka, ani na Slovensko zatiaľ nedorazilo a ja si neskromne dovolím povedať, že aj našou zásluhou.

Aj vašou zásluhou? Môžeš byť konkrétnejšia, čo tým máš na mysli?

Samozrejme. Tímu bežcov pod mojím velením sa podarilo ukradnúť najdôležitejšie časti plánov presunu velenia z USA do Česka a na Slovensko. Ja osobne som ukradla schémy teleportačných mechanizmov, ktoré zohrávali pravdepodobne najkľúčovejšiu úlohu v celých týchto plánoch.

To rád počujem. Vieš mi podať aj nejaké bližšie detaily tejto operácie?

Hneď po tom, ako sme sa dozvedeli, o čo Monarchu ide, nám bolo jasné, že transportu super vojakov sa nám už zabrániť nepodarí. Preto sme sa rozhodli, že stoj čo stoj musíme zastaviť aspoň presun jednotlivých častí ich velenia do konkrétnych cieľových destinácií. Vlúpali sme sa preto do hlavnej budovy Monarchu a normálne sme im odtiaľ ukradli dátové kľúče s plánmi postupu pri tejto operácii. Bolo nám totiž jasné, že to je naša jediná šanca na to, aby sme celý plán zmarili.

O akom pláne je to tu vlastne reč? Nie je mi celkom jasné, prečo toľko super vojakov a to všetko okolo nich?

Bavíme sa o obsadení celej Európy super vojakmi, ktoré malo začať práve z Česka a Slovenska. Cieľ je v zásade jasný a zrejmý. Postupne roztrieštiť zvnútra a vzájomne pozlučovať jednotlivé štáty Európy do jedného veľkého super štátu s nacistickým režimom veľmi podobným tomu, ktorý panoval v 30-tych a prvej polovici 40-tych rokov v Nemecku.

Je zaujímavé, že o všetkých týchto záležitostiach hovoríš takto otvorene. Nebojíš sa prípadných následkov?

Následkov? A akých prosím ťa? Všetci, ktorí sa v tejto mašinérii už nejakú-tú dobu pohybujeme a v danej problematike orientujeme, tak vieme, že Monarch sú len sfanatizované bábky, s ktorými si Nordici robia, čo len živé chcú. Práve, že v dnešnej dobe čokoľvek zatajovať, by bolo trestuhodné a to doslova a do písmena.

Ako to myslíš? Je za tým vari niečo viacej?

Určite áno. Práve v týchto dňoch sa totiž rozhoduje o predĺžení zmlúv na dodávky zbraní pre americké ministerstvo obrany a je dosť veľká pravdepodobnosť, že práve Monarchu mnohé veľké zákazky neklapnú. Prezident Trump sa totiž nechal počuť, že mieni šetriť výdavky štátu a to práve aj na extrémne premrštenom rozpočte na obranu.

Hovoríš to s veľkou nádejou.

No samozrejme, že áno, lebo to by do značnej miery skomplikovalo ich šialene pokusy o zničenie dimenzie.

Čo ja viem? Nemám pocit, že by boli nejakí extra závislí od peňazí americkej vlády. Alebo sa snáď mýlim?

Existenčne závislí nie, ale keby prišli o časť zákaziek, tak by to do značnej miery spomalilo vývoj nových technológií. Dôležitejší je však fakt, že by tie ich pokusy už nemali oficiálne odobrené vládou. To je pravdepodobne to najdôležitejšie.

Tak to sú dobré správy. Myslím, že naše vyjadrenie je na konci. Maj sa pekne. Ahoj.

Exkluzívne Peter a Faith

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *